ATTIPAS

Táto obuv je vyvinutá špeciálne pre deti a ich prvé krôčiky. Umožňuje správnu chôdzu u detí, ktorá je tak maximálne priblížená prirodzenej chôdzi na boso ... Je určená pre domáce nosenie, do škôlky, ale taktiež pre nosenie vonku v teplom a suchom počasí....

Obuv je zložená z mäkkej, priedušnej protišmykovej podrážky a z bavlny, je prateľná v práčke so širokou špičkou, ktorá nebráni zdravému stereotypu chôdzi a napomáha aktivizácii krvného obehu .. Je veľmi ľahká a pružná bez použitia lepidla, toxických látok a formaldehydu.

BF

BF – pánske, dámske a detské papuče sú vybavené špeciálnou technológiou Soft impact cushion - tlmiacimi vankúšikmi pre mäkký nášľap a maximálne pohodlie. Všetky modely BF sú vyrobené výlučne z pravej kože.  

  • Moderný dizajn a špičková kvalita za jedinečnú cenu
  • Anatomicky tvarovaná stielka z pravej kože napomáha správnej chôdzi
  • Rozmanité farebné kombinácie
  • Poskytuje ochranu chodidla pred nárazmi
  • Prírodný materiál pomáha chodidlu dýchať a zlepšuje pohodlie
  • Nastaviteľná šírka

BIRKENSTOCK

Nemecká značka, ktorá podľa názoru viacerých vyrába „najpohodlnejšie topánky na svete" s tradíciou už vyše 200 rokov. Fungujú na jednoduchom princípe, nie noha sa má prispôsobiť tvaru topánky ale topánka sa musí prispôsobiť tvaru nohy. Nemecká precíznosť a dôslednosť pri výbere tých najkvalitnejších materiálov zaručí, že obuv Birkenstock spĺňa aj tie najprísnejšie požiadavky už cez päť stáročia sa stále teší popularite, drží krok s módou a neustále posúva svoje kolekcie na vyššie úrovne.

Obuv je zhotovená z extrémne silnej a odolnej kože, ktorej pravosť zaručí typická vôňa a sýta farba. Značka úplne upúšťa od syntetických materiálov a umelých krycích farieb a jej obuv je tak vďaka tomu perfektne priedušná a nezávadná. Na zhotovenie obuvi sa používa špeciálny značkou patentovaný materiál Birko-flor, ktorý je vysoko odolný voči deformácii, či poškodeniu, pričom ho možno ľahko vyčistiť a je veľmi príjemný na dotyk. Inovatívny strih zaisťuje správne polohovanie chodidla pri chôdzi. Anatomický tvar stielky zaisťuje stabilitu chodidla a zároveň pohodlnú chôdzu a dobrú ventiláciu.

Výroba obuvi Birkenstock je zároveň veľmi šetrná a ekologická. Značka používa iba vysoko kvalitné a prirodzené materiály, čím prispieva k ochrane životného prostredia. Firma Birkenstock sa tiež už dlhodobo zaoberá ekologickými technológiami výroby, ktoré šetria pri výrobe elektrický prúd a ďalšie energie.

Birkenstock pochopiteľne na úkor zdravia nezabúda na módu. Svoju obuv predáva vo viac ako 80-tich krajinách a je voľbou mnohých celebrít ako napríklad Drew Barrymore, Uma Thurman, Heidi Klum, Victoria Beckham alebo Jamie Oliver či Leonardo di Caprio. Obuv Birkenstock v sebe kombinuje zdravie ale aj eleganciu a špičkovú kvalitu.

RAK

Detské topánočky nie sú len niečo, z čoho dieťa čoskoro vyrastie. Nie sú len zaprášenou pamiatkou na detstvo. Prvé krôčiky sú najdôležitejšie a prvé topánky sú ich neodmysliteľnou súčasťou. Objavte u nás obuv, ktorej na nôžkach záleží. Sme RAK, tradičný slovenský výrobca detskej obuvi.

SKIP HOP

Výrobky Skip Hop nielen spĺňajú, ale vysoko prekračujú akékoľvek príslušné normy pre bezpečnosť výrobkov. Čo zahrňuje fyzické/mechanické normy, rovnako ako nedávno legalizovaný predpis týkajúci sa chemických látok a minerálov, ako BPA, olovo a fosfáty. Pri výrobe je kladený dôraz na splnenie týchto požiadaviek, všetky výrobky sú testované v nezávislých testovacích zariadeniach.

VIVOBAREFOOT

Priekopníkom v kategórii barefoot ( bosonohá) obuv sa stala spoločnosť Terra Plana, ktorá uviedla na trh značku Vivobarefoot. Prvé barefoot topánky s patentovanou ultra tenkou podrážkou, odolnou proti oderu a s ochrannou technológiou odolnou voči prepichnutiu. Takáto podrážka ponúka senzorickú spätnú väzbu mozgu a zároveň najväčšiu možnú ochranu chodidiel. Ľudské chodidlo je výnimočné, nakoľko má 200 000 nervových zakončení, 33 svalov a 19 šliach, práve preto nepotrebuje pseudo tlmiče a silnú neforemnú podrážku k správnej funkcii. Mozog dostáva 70 % informácií o pohybe z nervových zakončení nachádzajúcich sa práve na VAŠICH chodidlách. Čím lepší a príjemnejší je kontakt so zemou, tým prirodzenejší je pohyb a odozva tela na prostredie, v ktorom sa pohybujete. Keďže chodenie na boso, nie je možné stále, tak vzrástli požiadavky na výrobu topánok, ktoré, čo najbližšie približujú chôdzu na boso, ale zároveň poskytujú dokonalú ochranu proti zraneniu od ostrých predmetov a ochrany chodidla od klimatických vplyvov počasia. Preto za vedeckej podpory vznikla značka VIVOBAREFOOT ponúkajúca barefoot ( bosé ) topánky. Topánky VIVOBAREFOOT majú rozdielne druhy podrážok určené do mesta, na behanie po asfalte, v teréne, ďalej topánky do prírody a do hôr, aby si vybral naozaj každý.